Релігія

180 років Михайлівському храмові

180 років Михайлівському храмові  Сучасна Бедевля є одним з найбільших та найдавніших населених пунктів Тячівщини. Хоча нині Бедевля мало що нагадує давні часи, проте історія села сягає сивої давнини, оповитої легендами. З далеких років починається історія нашої церкви святого Михаїла. На території старого селе, де знаходиться кам’яний хрест в урочищі Котелеб, була побудована дерев’яна церква. Після переселення із старого села бедевляни почали шукати місце для побудови нової кам’яної церкви. Таке місце було визначене у 1811 році і тоді почалося будівництво. Нова церквабудувалася доволі довго, але показово, що була зведена руками умільців-селян. У плані за формою вона нагадує Хрест. У 1838 році будівництво було закінчено і церкву освятили за греко-православним обрядом, давши ім’я святого Михаїла, тому щороку 21 листопада у день святого архангела Михаїла проводиться престольне свято. А цьогоріч богослужіння було особливо урочисте, бо відзначали 180-ти річча.

12:58:57 18.04.2021

Свято-Іоанно-Предтеченський чоловічий монастир

Монастир розташований неподалік від села Бедевля, на пагорбі, з якого відкривається чудовий краєвид на Тячів і околиці. Історія заснування Свято-Іоанно-Предтеченського чоловічого монастиря свідчить про те, що він був відкритий трудами і стараннями ієромонаха Боголіпа (Церковника). Після Першої Світової війни о.Боголіп, у сані ієромонаха, повернувся з Росії у с.Бедевлю, де його було призначено сільським священиком.

12:31:48 18.04.2021